Six Pack Diyeti

six-pack-diyeti

Six pack diyeti çekici karın kasları sahibi olmanız için basit bir unsurdur. İşin sırrı vücut yağ oranlarınızdır. Karın kaslarınızın belirginleşmesi için düşük vücut yağına sahip olmalısınız. Aksi takdirde tüm çabalarınız sonuçsuz kalacaktır.

Erkekler six pack çalışmaları için %10 veya daha az bir vücut yağına ihtiyaç duyarken, kadınların% 15 veya daha azına ihtiyaç duyarlar.

Peki, bu yağ oranına nasıl ulaşılır? Cevap; metabolizmanıza ve vücut tipinize bağlı olarak herkes için farklıdır. Ancak, genel bir six pack diyeti bulunmaktadır.

Metabolizmanızı arttırmak için, her iki ila üç saatte bir daha küçük, daha sık yemek yemek en iyisidir. Bu, metabolizmanızda anında bir artış sağlayacak ve gün boyu daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Bu yemeklerde, proteinin iyi bir kısmını düşük glisemik karbonhidratlarla birleştirmeniz önerilir. Bunlar daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olan yavaş yanan karbonhidratlardır.

Enerji seviyenizi korumanıza yardımcı olacak bazı iyi, düşük glisemik karbonhidratları aşağıdaki besinler içerir:

 • Süt ve süt ürünleri
 • Erik
 • Şeftali
 • Elma
 • Portakal
 • Armut
 • Üzüm
 • Greyfurt
 • Tatlı patates
 • Yulaf
 • ve… sebzelerin çoğu (havuç, mısır ve kök sebzeler hariç)

six-pack-diyeti

Six Pack Diyeti ve Kilo Verme

Karbonhidratlar vücuda ve beyine enerji sağlayan önemli bir besindir. Ancak, hepsi eşit değildir. Kilo vermek ve kas kazanmak istiyorsanız, işlenmiş gıdalardan kaçınmalısınız. Bunlar arasında makarna, beyaz pirinç, meyve suyu, kraker, şekerli yağsız yoğurt, kurabiye, hamur işleri, beyaz ekmek, cips, simit, simit, spor içecekleri, alkolsüz içecekler ve şeker bulunur. Bu ürünlerden uzak durmanız hedefinize çok daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Six Pack Diyeti ve Protein Tüketimi

Bir başka güçlü kilo verme ipucu da daha fazla protein yemektir. Neredeyse hiç kimse olması gerektiği kadar protein yemiyor. Protein, kas kütlesi kaybını önlemeye yardımcı olur ve metabolizmanızı yüksek tutar.

Peki, altın kural nedir? Vücut ağırlığının kilogramı başına 1 gram protein tüketin. Six Pack diyeti yaparken, buna 50-70 gram protein ekleyebilirsiniz. Bu, yağ ve karbonhidratları azaltarak kaybedilen kalorileri doldurur.

Diyetinizi planladıktan sonra, karın egzersizlerine başlayabilirsiniz. 

Karın Kasları İçin Egzersiz Önerileri

En güçlü ab egzersizlerinden bazıları; tezgah egzersizi, asılı bacak yükseltmeleri ve pilates topu egzersizleri. Pilates topunu kullanmak, daha geniş bir hareket aralığında çalışmanıza ve daha fazla kas lifini aktive etmenize yardımcı olur. Yoğunluğu artırmak için, pilates topu egzersizi yaparken ayaklarınızı bir araya getirmeniz önerilir.

İşte size birçok insanın takip edemediği süper bir ipucu: Gerginliği kas üzerinde tutmalısınız. Asla bir set sırasında karnınızın dinlenmesine izin vermeyin, aksi takdirde zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir.

Uygun kardiyo, sağlıklı bir six pack diyeti ve karın egzersizleri ile karın kaslarınızı altı hafta gibi kısa bir sürede görmeye başlamalısınız.

Kaynak

Aktüel Sağlık

Leave a Comment