Hamileler İçin Güvenli Egzersiz Önerileri

Hamileliğiniz ilerledikçe doğum öncesi fitness egzersizleriniz muhtemelen değişecektir. Erken hamilelik sırasında egzersiz yapmak, özellikle ilk üç aylık gebelik dönemine ilişkili bazı semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. Çoğu aktivite hamileliğiniz boyunca devam edebilir, ancak hamileler için güvenli egzersiz önerileri birçok doktor tarafından ayrıca tavsiye edilecektir. Sağlığınızla ilgili herhangi bir soruda olduğu gibi, lütfen özel tıbbi tavsiye için doktorunuza danışın.

hamileler-icin-guvenli-egzersiz-faydalari

Hamileler İçin Güvenli Egzersizin Faydaları

Gebelik süreci boyunca hamileler için güvenli egzersiz önerileri uygulanması daha güvenli ve daha etkilidir. Hamilelik genellikle yeni bir spor yapmak için uygun zaman değildir, ancak birçok kadın içindeki bir yaşamın sorumluluğunun sağlıklarına yeni bir farkındalık getirdiğini düşünmektedir. Odaktaki bu değişiklik sağlıklı beslenmek ve aktif kalmak için muazzam bir itici güç olabilir. Üçüncü üç aylık dönem boyunca egzersiz yapmak, hamilelik sırasında ve sonrasında artan enerji için uygunluğu koruyabilir, ayrıca aşırı kilo alımını sınırlayabilir ve doğum için hazırlık sırasında vücudu güçlendirebilir.

Hamileler İçin Güvenli Egzersizde Beslenme

Hamilelik sırasında egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında yeterli su içmek ve besin depolarını korumak için sağlıklı yiyecekler yemek her zamankinden daha önemlidir. Sağlıklı bir hamileliği sürdürmek için gerekli olan kilo alımı, hamilelikten önceki kilonuza bağlı olarak biraz değişir. Doğum öncesi bir egzersiz uzmanı, doktorunuzla birlikte, hamileliğiniz sırasında uygun beslenme konusunda size tavsiyede bulunabilir.

Bazı egzersizlerin ikinci ve üçüncü üç aylık dönemlerde değiştirilmesi gerekecektir. Özellikle, uzun süre sırtınızda düz durmayı içeren egzersizlerden genellikle kaçınılmalıdır. Sertifikalı bir doğum öncesi egzersiz uzmanı, sizin ve bebeğinizin sağlığını korurken zindeliği korumak için egzersizleri değiştirmeye yardımcı olabilir. Hamilelik zindeliği, annelerin hamilelikleri boyunca sağlıklı ve mutlu olmalarına yardımcı olur, kadınları çocuklarının doğumuna hazırlamaya yardımcı olur ve sağlıklı ve içerikli bebeklere yol açabilir.

Kaynak

Aktüel Sağlık

Leave a Comment