Hamile Kalmak İçin Neler Yapılabilir?

Hamile kalmak için neler yapabileceğinizle ilgili bu üç basit ipucu ile kolayca hamile kalın. Evet, bunlar sizin ve kocanızın evde deneyebileceğiniz etkili yöntemlerdir. Özellikle de üreme sağlığınızda bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız.

Hamile Kalmak İçin En İyi Zaman

Bir kadın olarak, aylık döngünüzün ve aşamalarının her birinin farkında olmalısınız. Yumurtalığınızın yumurtaları serbest bırakıp uterusa bırakacağı, spermin döllenmesini bekleyecekleri bir zaman olacaktır. Buna yumurtlama aşaması denir. Bu, sizin ve kocanızın hamile olma olasılığınız yüksek olduğundan cinsel ilişkiye gireceğiniz en iyi zamandır.

Vajinanızın içindeki mukoza daha az yapışkan hale gelir ve serviksiniz yumuşarsa bu aşamada olduğunuzu bilirsiniz. Bu belirtileri arada bir hissetmeniz önemlidir.

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulun

Hızlı hamile kalma konusunda başka bir yararlı ipucu, kötü alışkanlıklarınızı durdurmaktır. İster alkollü içecek ister sigara içiyor olsun, bunlara bir son vermelisiniz. Çünkü bunlar toksik olabilir ve sağlıklı yumurtaların serbest bırakılması için engel oluşturabilir. Sigaradan elde edilen nikotin, spermi de zehirleyebilir.

Hamile Kalmak İçin Beslenmenize Dikkat Edin

Hızlı hamile kalma ile ilgili son ipucu ise dengeli bir diyettir. Vücudunuzu döllenme ve gebe kalmak için hazırlamanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu protein, vitaminler ve mineraller açısından zengin yiyecekler yemektir. Günlük su alımınızı da artırmalısınız.

Kaynak

Kategori
Hamile Kalmak İçin Neler Yapılabilir?
Başlık
Hamile Kalmak İçin Neler Yapılabilir?
Açıklama
Hamile kalmak için neler yapabileceğinizle ilgili bu üç basit ipucu ile kolayca hamile kalın. Kolayca deneyebileceğiniz etkili yöntemler.
Yazar
Yayıncı Adı
Sağlık Magazin
Yayıncı Logosu

Leave a Comment