Gençlerde Estetik Cerrahi

İşte gençlerde estetik cerrahi düşünülürken hatırlanması gereken bazı şeyler.

Neredeyse tüm gençler ve yetişkinlerin çoğu görünüşleri konusunda güvensiz hissederler. Neredeyse herkes bir veya iki özelliği geliştirmek istiyor. Bununla birlikte, bu güvensizliklerin çoğu zamanla kaybolur. Kendinizi mutlu etmek veya diğer insanları memnun etmek için estetik cerrahiyi dikkate alıp almadığınızı kendinize sorun.

Bir vücudun gençlik yıllarında değişmesi doğaldır. Sonunda, vücudun çok büyük veya küçük görünen kısımları orantılı olabilir. Örneğin, bir burun çok büyük görünüyorsa, kişinin yüzü büyürken değiştiğinde uyumlu görünebilir.

Gençlerde Estetik Cerrahi Öncesi Çözümler

Ameliyatsız bile, bir kişinin görünüşünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek birçok şey vardır – diyet ve egzersiz yoluyla doğru kiloyu korumak gibi. Estetik cerrahi, kilo vermek isteyen biri için asla ilk seçenek olmamalıdır. Çünkü bu ameliyat olmadan elde edilebilir. Liposuction ve gastrik bypass bir diyet takip etmekten daha hızlı ve daha kolay görünebilir. Ancak her iki prosedür de diyetten daha fazla risk içerir ve bu seçenekler doktorlar tarafından her şey başarısız olduğunda acil durumlar için ayrılmıştır.

Gençlerde Estetik Cerrahi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duygular insanların kendilerini nasıl gördüklerini gerçekten etkileyebilir. Kolayca depresyona girenler, çok özeleştirilmiş veya görünüşlerini değiştirmenin, görünüşlerini değiştirmenin sorunlarının çözümü olduğuna inanmak gibi çarpıtılmış bir görüşe sahipler. Uzman bir terapistin yardımını alarak bu tür duygusal problemlerle başa çıkmak daha iyi bir seçenektir.

Gençlerde Estetik Cerrahi Süreci

Estetik cerrahi geçirmeyi düşünüyorsanız, bunu ebeveynlerinizle tartışmak en iyisidir. Şimdi hazırlanırsanız ve ebeveynleriniz onaylarsa yapmanız gereken bir sonraki şey; ameliyattan önce, ameliyat sırasında ve sonrasında beklentilerinizi ve prosedürden geçerek olası tüm komplikasyonları veya dezavantajları öğrenmek için bir estetik cerrahı ziyaret etmektir. Prosedür tipine bağlı olarak, iyileşme sırasında ağrı yaşayabilirsiniz ve geçici morarma / şişme bir süre farklı hissetmenizi sağlayabilir.

İyileşme, prosedüre bağlı olarak bir kişiden diğerine değişebilir. Bu nedenle, ilgili iyileşmeyi ve riskleri bilmek için özel prosedürünüz hakkında biraz araştırma yapmanız gerekir.

Gençlerde Plastik Cerrahi Fiyatları

Elbette, bazı estetik ameliyatlar pahalı olabileceğinden, maliyet de bir faktör olacaktır. Tıbbi sigorta poliçelerinin çoğu rekonstrüktif cerrahiyi kapsamasına rağmen, çoğu zaman olmasa da, kozmetik prosedürler genellikle doğrudan hasta tarafından ödenir.

Ebeveynleriniz sigorta poliçenizin kapsadığı prosedürleri doğrulayabilir. Örneğin, göğüs büyütme kozmetik bir prosedür olduğundan, genellikle sigorta kapsamında değildir. Bununla birlikte, bazı planlar meme küçültmeyi kapsar, çünkü büyük göğüsler birçok kız için ağrı ve rahatsızlık yaratabilir.

Estetik cerrahi süreci asla acele edilmemelidir. Estetik cerrahiyi düşünürseniz, ilgilendiğiniz bu prosedür hakkında yapabileceğiniz her şeyi araştırın ve bunu ebeveynleriniz ve doktorlarınızla tartışın. Gerçekleri masaya yatırdığınızda, cerrahi prosedürün sizin için doğru olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Kaynak

Kategori
Gençlerde Estetik Cerrahi
Başlık
Gençlerde Estetik Cerrahi
Açıklama
İşte gençlerde estetik cerrahi düşünülürken hatırlanması gereken bazı şeyler: Gençlerde Estetik Cerrahi Öncesi Çözümler, Gençlerde Plastik Cerrahi Fiyatları
Yazar
Yayıncı Adı
Sağlık Magazin
Yayıncı Logosu

Leave a Comment