Ev Yapımı Yüz Maskeleri

Ev yapımı yüz maskeleri ile; kirliliğe, kire, zararlı güneş ışınlarına ve şehir hayatına maruz kalan cildinize iyi bakın.

Olgunlaştıkça, vücudun metabolizma sistemi yavaşlar. Yüzün güzel, kusursuz ve genç görünen cildi korumak için kalıcılığa ve düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Bu neden için de ev yapımı yüz maskeleri sizler için faydalı olacaktır.

Yüz cildi aslında oldukça hassastır. Bu nedenle, iyi yüz cilt bakımı tedavisi; sabahları temizlik, peeling ve nemlendirme ve makyajı içermelidir. Ardından akşamları cildin temizlenmesini içermelidir. Yeterli miktarda vitamin, mineral ve protein içeren sağlıklı bir diyet, iyi yüz bakım rejiminin doğasında vardır. Vücudu detoksifiye etmek için soda ve kafein hariç bol miktarda su / sıvı içmek, yeterli uyku ve düzenli egzersiz yapmak sağlıklı cildi korumak için diğer önemli faktörlerdir. Ayrıca, normal yüz cilt bakımı rutini için, aşağıdakileri de dikkate almalısınız:

 1. Kullandığınız meyve ya da sebze kabuklarını ya da anti-aging ürünlerinizi yüzünüzden temizlemek için deterjan ya da sert sabun kullanmayınız.
 2. Makyajınızı silerken, sadece yıkamak yerine cildinize en uygun makyaj temizleyiciyi kullanın.
 3. Cildinizi çok sert ovmaktan kaçının.
 4. Cilt bakım ürünlerinizi cildinizin türüne göre seçin.
 5. Yeni bir yüz cilt bakım ürünü kullanmadan önce daima cildinize yama testi uygulayın.
 6. Güneşin ultraviyole ışınlarından korunmak için güneş koruyucu losyonlar kullanın.

Yüz maskesi, yaşlanma karşıtı cilt bakım programının önemli bir parçasıdır. Yüz maskeleri, cildin tıkanmış gözeneklerinden kir, kirleri, ölü deri hücrelerini ve toksinleri temizleyen bir cilt tedavisidir. Sonuç ise parlak ve kusursuz bir cilttir. Yüz maskeleri, gereksinime ve cilt tipine göre tasarlanmıştır.

Çeşitli yüz maskeleri vardır. Ancak ev yapımı yüz maskeleri kolay, ucuz ve doğal ve vitamin açısından zenginleştirilmiştir. Cildin esnekliğini ve gençliğini korumaya yardımcı olurlar. Ev yapımı yüz maskeleri eski çağlardan beri cildi yumuşatmak, beslemek ve gençleştirmek için kullanılmaktadır.

Ev Yapımı Yüz Maskeleri Tarifleri

Salatalık Yüz Maskesi

 • 1/2 su bardağı soyulmuş, rendelenmiş salatalık
 • 1/2 su bardağı soyulmuş ve rendelenmiş avokado
 • 1 yumurta sarısı
 • 2 çay kaşığı süt tozu

Tüm malzemeleri karıştırın. Yüze uygulayın ve 30 dakika dinlendirin. Yüzünüzü ılık ve soğuk suyla dönüşümlü olarak yıkayın. Bu maske yüz cildindeki nemlendiricinin sabitlenmesine yardımcı olacaktır.

Kuru Ciltler için Yüz Maskesi

 • Bir yumurta sarısı
 • İki çay kaşığı badem yağı
 • Bir muz

Tüm malzemeleri bir tavada iyice karıştırın ve pürüzsüz bir macun yapın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Kaynak

Kategori
Ev Yapımı Yüz Maskeleri
Başlık
Ev Yapımı Yüz Maskeleri
Açıklama
Ev yapımı yüz maskeleri ile; kirliliğe, kire, zararlı güneş ışınlarına ve şehir hayatına maruz kalan cildinize iyi bakın.
Yazar
Yayıncı Adı
Sağlık Magazin
Yayıncı Logosu

Aktüel Sağlık

Leave a Comment