Sizin İçin En İyi Cilt Bakım Kremi Hangisidir?

en-iyi-cilt-bakim-kremi-nasil-secilir

Kendinize uygun, en iyi cilt bakım kremi bulmak sizi uğraştırabilir. En güzel vücut ve yüz cildi için hangi cilt bakım kreminin kullanılması gerçekten zor bir sorudur. Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce ve yüzlerce farklı ürün arasından seçim yapabilirsiniz ve birçoğu yüz cildi için uygun olmayan bileşenler içerir.

Cilt Bakım Kremlerinin İçeriği

Bileşenlerin listesine bakarsanız, çoğu cilt bakım kreminin farklı kimyasallar, alkol ve petrol yan ürünleri gibi birçok garip şeyi içerdiğini görürsünüz.

Cilt bakım kremlerinde kullanılan kimyasalların çoğunun kanserojen olduğu veya alerjik reaksiyonlara neden olduğu gösterilmiştir. Cildiniz için en kötü kimyasallar; parabenler, dioksan, kokular ve akrilamid gibi şeylerdir. Cildinizde nemi tutmak için petrol yan ürünleri eklenir. Ancak bunları cildinize uygularsınız, ayrıca gözeneklerinizi tıkar ve tahrişe neden olurlar. Alkol cildinizi çok kurutur ve erken yaşlanmaya ve yaşlılık lekelerine neden olabilir.

Yani, şimdi nelerden kaçınacağını biliyorsun. Ancak hangi malzemeleri aramalısınız?

en-iyi-cilt-bakim-kremiEn İyi Cilt Bakım Kremi Nasıl Seçilir?

Gönüllü olarak insanlar üzerinde yapılan klinik çalışmalarda cilt için faydalı olduğu kanıtlanmış tamamen doğal içerikler arayın. Bulmak istediğiniz şey; vitaminler, antioksidanlar, soğuk preslenmiş bitkisel yağlar, aktif manuka balı ve onarıcı proteinler.

En iyi cilt bakım kremi; kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, kuruluk, sarkma ve ince cilt gibi yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olan bileşenler içerir. Son zamanlarda üç bileşenin cildi gençleştirmede çok etkili olduğu gösterilmiştir: Cynergy TK, Wakame özü ve Koenzim Q10.

Cynergy TK; ciltte kolajen ve elastin büyümesini teşvik ettiği ve geliştirdiği kanıtlanmış onarıcı bir proteindir. Bu proteinlerin büyümesi arttıkça cilt daha pürüzsüz ve sıkılaşır.

Wakame özü; mineraller ve antioksidanlar açısından çok zengin olan Japon denizinden gelen bir yosundur. Doğal cilt kremlerinde kullanıldığında cildi daha sıkı ve daha nemlendirdiğini göstermiştir.

Koenzim Q10, antioksidanlar açısından inanılmaz derecede zengindir ve uygun formülde kullanıldığında cilde derinlemesine nüfuz eder ve serbest radikalleri nötralize eder. Bunun dramatik bir kırışıklık karşıtı etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

En iyi cilt bakım kremi ararken gerçekten düşünmeniz gereken başka bir şey; aktif bileşenlerin miktarıdır. Birçok cilt bakım ürünü sadece minimum miktarda aktif bileşen içerir ve bu aslında işe yaramaz hale getirir. Cilt bakım ürünlerinizi satın aldığınız şirketin kremlerine en az% 50 aktif bileşen koyduğundan emin olun.

Kaynak

Aktüel Sağlık

Leave a Comment