Avokado ve Kandida Diyeti

avokado-kandida-diyeti

Avokado Nedir?

Avokado ve Kandida Diyeti ilişkisini daha iyi anlayabilmek için öncelikle avokadoyu daha yakından tanıyalım:

Genellikle bir sebze olarak bilinen avokadolar aslında Orta ve Güney Amerika’da olduğu düşünülen tropikal meyvelerdir. Avokado; armut şeklindedir, yeşil veya kahverengi tenli, pürüzsüz veya pürüzlü olabilir. Bir avokado içi, genellikle zengin ve tereyağlı olarak tanımlanan sarımsı sümüksü bir et içerir. Çoğu insan ilk önce avokadoların ana malzemeler olduğu Meksika sosları olan Guacamole’de avokado ile karşılaşır, ancak aynı zamanda çeşitli salatalarda atılmış avokadoları da görürsünüz. Avokado ile ilgili iyi haber; sadece iyi tadı değil, aynı zamanda sizin için de faydalı olmasıdır. Avokado mükemmel bir K vitamini, diyet lifi, B6 vitamini, C vitamini, folat, bakır ve potasyum kaynağıdır. Ek olarak, avokado, yüksek düzeyde tekli doymamış yağlar, özellikle oleik asit içerir, bu da araştırmanın birçok sağlık yararına sahip olduğunu düşündürmektedir.

Şimdi Avokado ve Kandida Diyeti hakkında daha detaylı bilgi alabiliriz.

Kandida Diyeti Nedir?

Kandida diyeti, vücuttaki en zararlı mantar tipi olan Candida Albicans’ın aşırı büyümesini büyük ölçüde azaltarak veya ortadan kaldırarak bağırsak sisteminin mikroflorasına dengeyi düzeltmeyi amaçlayan bir diyettir. Candida Albicans, bağırsak sisteminde bulunan ve vücudu sağlıklı tutmak için ideal olarak “dost” bakterilerle birlikte çalışacak tipik olarak iyi huylu bir maya türüdür. Ne yazık ki, modern yaşam tarzımızda yaygın olan kötü alışkanlıklar, genellikle bu hassas iç dengeyi bozar ve bu dengenin geri sağlanması çok zordur. Aşırı antibiyotikler, oral kontraseptifler, işlenmiş / şekerli gıdalarda, diyetler ve stres, bu iç dengesizliğe neden olur. Bağırsak sistemi dengede olmadığında hasta sağlığı gelişebilir ve tüm vücutta birçok semptom görülür. Kandida diyeti, Candida albicans’ı besleyen birçok yiyeceğin tüketimini yasaklar. Ancak kandida diyetinde izin verilen yeni yiyeceklerin tadını çıkarmayı ve hangi gıdaların bağırsak sistemimizdeki dengeyi geri kazanmaya yardımcı olabileceğini öğrenebiliriz.

avokado-kandida-diyetiAvokado ve Kandida Diyeti İlişkisi

Avokado, yalnızca diyette keyif almayı öğreneceğiniz gıdalardan biri değil, aynı zamanda maya probleminizi aşmanıza yardımcı olan doğrudan bir rol oynayabileceğini göreceksiniz. Avokado, sağladığı yüksek düzeyde temel vitamin ve besin maddelerine ek olarak, yüksek oleik asit seviyeleri nedeniyle antifungal özelliklere de sahiptir. 

Avokado yemeye kullanmıyorsanız endişelenmeyin. Avokado ve Kandida Diyeti ayrılmaz bir parçadır. Olgun bir avokado seçmeyi öğrenmek muhtemelen en büyük zorluğunuz olacaktır. Olgun bir avokado biraz yumuşak olacak, ancak çürük veya çökmeyecektir. Sağlam olanları satın alabilir ve evde olgunlaştırabilirsiniz. Avokado, kandida diyeti için mükemmel bir seçimdir ve özgürce yenilebilir. Avokadoları henüz diyetinize dahil etmediyseniz, hemen denemenizi öneririz.

Kaynak

Aktüel Sağlık

Leave a Comment